IDUN Minerals

IDUN Minerals mineraalkosmeetika

IDUN Minerals on Rootsi ilubränd, mille alus on kõrgpuhastatud mineraalid. Tooted sisaldavad vaid kaitsvaid ja toitvaid koostisaineid ning seetõttu sobivad need ka kõige tundlikumale nahale. Meie tootevalikusse kuuluvad näo-, silma-, huule- ja küünehooldustooted. Sarja täiendavad kompaktsed taklonkiust pintslid ja tõhus pintslipuhastusvahend. Hoidutakse koostisainetest, mis võivad põhjustada soovimatuid haigusi ja allergiaid.

Et kõik meie tooted oleksid parima kvaliteediga ning sobiksid igale nahatüübile ja ka kõige tundlikumale nahale, kasutame vaid üksikuid ja ainult vajalikke koostisained, mille tõhusus on tõestatud. Hoidume koostisainetest, mis võivad põhjustada soovimatuid haigusi ja allergiaid, eristudes nii teistest ilubrändidest.

MEIE TOOTED SISALDAVAD JÄRGMISI AINEID.

Tsink – tsinkoksiid rahustab rosaatsea, akne või muu tõttu ärritunud nahka. Peegeldab UVA- ja UVB-kiirgust ja kaitseb päikese eest (SPF).
Titaan –  titaandioksiid on valge mineraalpulber, mis kaitseb päikese eest (SPF) ja tekitab pigmenti.
Vilgukivi –  see on mineraal, mis aitab muuta naha siledaks ja säravaks.
Pohlaseemneõli –  see niisutab ja kaitseb nahka ning annab sellele loomuliku sära.
Rabamurakaõli – see hooldab ja pehmendab nahka.
E-vitamiin – E-vitamiin ehk tokoferool on antioksüdant, millel on vabade radikaalide vastu kaitsev toime.
Kaoliin – see on savimineraal, mis imab rasu ja toimib matistavalt.
Raud –  kollast, punast ja musta raudoksiidi segatakse mitmesugustes kontsentratsioonides, mis tagab eri tooni tooted.
Taklon –  see on üks peenemaid sünteetilisi kiude, mille eelis on biolagunevus ja allergiaohutus. See säästab ka loomi ja pakub täistaimset alternatiivi loomakasvatusele.

MEIE TOOTED EI SISALDA JÄRGMISI AINEID

Nikkel – pikaaegne kokkupuude nikliga põhjustab allergiat, mis võib kesta kogu elu. Nikliallergia tekitab löövet või ekseemi. Kõige tavalisem suurima niklisisaldusega meigitoode on ripsmetušš.
Kroom –  see tekitab samuti löövet või ekseemi.
Talk – seda kasutatakse meigitoodetes rasu eemaldava ja nahka niisutava toime tõttu. Talgil on aga omadus koguneda peentesse joontesse ja muuta kortsud näiliselt sügavamaks.
Tsüklilised silikoonid – meigitooted ja naha- ning juuksehooldusvahendid sisaldavad sageli tsüklilisi silikoone. Kahtlustatakse, et tsükliliste silikoonide liiga kõrge tase võib kahjustada maksa ja hingamiselundeid.
Lõhnaained – neid kasutatakse üksnes selleks, et anda meigitoodetele kindel lõhn. Enamik lõhnaaineid sisaldavad aga allergeene, mis võivad põhjustada allergilist ekseemi. Peale selle võivad lõhnaained süvendada astmat.
Vismut – pigment, mis muudab naha säravaks ja läikivaks. Tundlikul nahal võib vismut aga põhjustada sügelust, kui nahk näiteks sporditegemise ajal või kuuma ilmaga soojeneb.
Parabeenid – väga vastuolulised säilitusained, mis pärsivad bakterite kasvu. Uuringud näitavad aga, et parabeenidel võib olla hormonaalne mõju.
Polüheksametüleenbiguaniid – võimaliku kantserogeense toimega säilitusaine.

Enamus IDUN Mineralsi toodetest on täistaimsed. Kasutame kaht mittetäistaimset koostisainet ja neid vaid osades toodetes.
Osas meie ripsmetuššidest on kasutatud mesilasvaha, kuna see on väga ohutu ja hästi dokumenteeritud koostisaine. Valmistame teadlikult nahasõbralikke tooteid, mistõttu läheb vaja ainult hästi dokumenteeritud koostisaineid. Mesilasvaha sisaldava ripsmetuši puhul ei ole me leidnud sama head alternatiivset koostisainet, millega mesilasvaha asendada.
Karmiin on punane pigment, mida kasutame osades tootevalikusse kuuluvates põsepunades, lau- ja huulevärvides. Karmiin annab toodetele punase värvi ja on väga hästi dokumenteeritud värvaine. Peame seda koostisainet kasutama, kuna soovime valmistada kvaliteetseid ja ohutuid punast värvi sisaldavaid meigitooteid. Teised punased pigmendid, nagu asovärvained, ei tule kõne alla, kuna need võivad suuõõnega kokkupuutel osutuda kahjulikuks. Karmiin on hea valik ka keskkonna seisukohast ja see on midagi, mis on meie jaoks äärmiselt tähtis.
Soovime rõhutada, et lähtume kõikide koostisainete valikul eeskätt parimast kvaliteedist. Püüame alati otsustada täistaimsete koostisainete kasuks, kuid meie jaoks on kõige olulisem valmistada inimestele, loomadele ja loodusele ohutuid tooteid.

IDUN Minerals on oma nime saanud iidse Muinaspõhja mütoloogia jumalanna Iduni järgi. Idun oli igavese nooruse jumalanna, kellele kuulus karp kuldsete õuntega, mida ta jagas teistele jumalatele, et kinkida neile lõputu noorus. Tootepakenditel kujutatud jumalanna Iduni kunstipäraste tõlgenduste taga on kuulus kunstnik ja disainer Patrizia Gucci. IDUN Mineralsi toodete erakordne ja ainulaadne disain peegeldab Põhjamaade naise eluviisi ning kannab tema ilu rõhutamise sõnumit.

Osta Netiapteegist Vaata kodulehte Leia meid Facebookist

Tootejuht

Riina Kuremaa
riina.kuremaa@allium.upi.ee